prof. dr hab. inż. BOGUSŁAW PIEROŻYŃSKI

Telefon: 89 523 41 77

Fax: 89 523 48 01

Scopus

Obszary badawcze: elektrochemia teoretyczna i stosowana; mechanizmy reakcji elektrodowych; elektrochemiczne procesy korozyjne; spektroskopia powierzchni; badanie procesu elektrolizy wody: wydzielanie wodoru oraz tlenu; badanie procesu utleniania i degradacji związków organicznych w ściekach.

Studia: Politechnika Gdańska, Wydział Chemiczny, kierunek Chemia (1991 r.)

Doktorat: University of Ottawa, Department of Chemistry, (Doctorate in Philisophy, Chemistry), doktor nauk chemicznych w zakresie chemii (2001 r.)

Habilitacja: Politechnika Gdańska, Wydział Chemiczny, doktor habilitowany nauk technicznych w dyscyplinie technologia chemiczna (2013 r.)

Tytuł naukowy: profesor nauk ścisłych i przyrodniczych (2019 r.)

Zajmowane stanowiska/funkcje: profesor/kierownik Laboratorium Elektrochemii (Katedra Chemii UWM: od 2005 r.); Group Leader (INCO Ltd.: 2001-2005)

Dydaktyka: koordynator przedmiotu na kierunku Odnawialne źródła energii: Technologie wodorowe; na kierunku Biologia, Biologia stosowana: Chemia ogólna i nieorganiczna, General and Inorganic Chemistry. Prowadzi wykłady i ćwiczenia z przedmiotów: Chemia fizyczna, Ogniwa paliwowe, Wodór i techniki wodorowe, Korozja metali i technologie zabezpieczeń przeciwkorozyjnych.

Towarzystwa/komitety naukowe: członek The Chemical Institute of Canada (od 1996 do 2000); Przewodniczący Oddziału Olsztyńskiego PTChem (od 2010 do 2014); Associate Subject Editor czasopisma Polish Annals of Medicine od 2012 r.

Projekty badawcze: uczestnik lub kierownik 16 projektów (w tym wielu zagranicznych) o charakterze naukowo-badawczym lub komercyjno-technologicznym

Staże: 10 lat stałego pobytu w Kanadzie (University of Ottawa: 1995-2001; INCO Ltd., Mississauga: 2001-2005)

Inne osiągniecia/informacje: ur. 23.06.1966 r. w Żyrardowie; dziedzina: nauki ścisłe i przyrodnicze; dyscyplina: nauki chemiczne; specjalność: elektrochemia; liczba publikacji naukowych ogółem: 84 (sumaryczny IF prac ok. 180); liczba patentów: 4; liczba zgłoszeń patentowych: 11; liczba monografii naukowych: 3; liczba wypromowanych doktorów: 2; recenzje na stopień naukowy: 3; recenzje projektów badawczych: 5; recenzje publikacji ok. 100; ok. 100 komunikatów naukowych; kierownik/główny wykonawca naukowych oraz technologicznych projektów badawczych (10x); wyróżnienia naukowe UWM: 8x.