dr inż. Katarzyna Sobczyńska-Wójcik
Plac Łódzki 4, p. 108
Telefon: 89 523 48 01
Obszary badawcze: analiza fizyko-chemiczna wody i ścieków, ocena zawartości związków biogennych w zbiornikach wodnych i osadach dennych oraz podatności zbiorników wodnych na degradację, analiza warunków hydrologicznych zbiorników wodnych, renaturyzacja zbiorników wodnych (spektrofotometria, chromatografia cieczowa).
Studia: Akademia Rolniczo-Techniczna w Olsztynie, Wydział Ochrony Wód i Rybactwa Śródlądowego, kierunek ochrona wód (1997 r.)
Doktorat: Uniwersytet Warmińsko-Mazurskie w Olsztynie, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, doktor nauk rolniczych w zakresie kształtowania środowiska, specjalność ochrona i renaturyzacja ekosystemów wodnych (2010 r.)
Zajmowane stanowiska/funkcje: starszy specjalista
Projekty badawcze: wykonawca lub współwykonawca 12 projektów o charakterze naukowo-badawczym
Staże: Staż w ramach realizowanego przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie projektu pt: ”Regionalny Transfer Wiedzy UWM”- staże pracowników w firmach. Regionalne Strategie Innowacyjne i Transfer Wiedzy Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (2004-2006) - projekt wyróżniony.
Dwumiesięczny staż w ramach realizowanego przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie projektu pt: „Komercjalizacja wyników badań oraz kreowanie postaw przedsiębiorczych przez UWM w Olsztynie poprzez staże, szkolenia i działania uświadamiające z zakresu przedsiębiorczości akademickiej” (2010).
Trzymiesięczny staż w ramach projektu „Transfer Innowacji” - współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
(06.2011-10.2011)
Inne osiągniecia/informacje: Autor i współautor publikacji naukowych (2004-2019). Udział w licznych konferencjach krajowych i zagranicznych, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego cyklicznych konferencji naukowych „Kształtowanie Środowiska –Uwarunkowania Przyrodnicze, Techniczne i Społeczno-Ekonomiczne UWM w Olsztynie (2001-2011), Redaktor techniczny Monografii pt: „Współczesne problemy Kształtowania i Ochrony Środowiska”(2015).Członek Rady dyscypliny chemia.