Zaproszenie na seminarium naukowe

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowe zorganizowane w ramach projektu RID w dyscyplinie Rolnictwo i Ogrodnictwo:Regionalna Inicjatywa Doskonałości 2024-2027. dofinansowanego ze środków Ministra Nauki pt.  „Wspólne zdrowie ludzi i zwierząt: od zrównoważonej produkcji żywności po nowatorskie terapie”. Współorganizatorami są towarzystwa naukowe PTIE, PTG i PTMag działające Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Podczas seminarium zostaną wygłoszone dwa referaty poświęcone zagadnieniom gospodarowania wodą w rolnictwie Sri Lanki i znaczeniu starożytnych systemów kaskad zbiorników retencyjnych jako źródła wody do nawodnień.

Seminarium naukowe odbędzie się w poniedziałek, 21 października 2024 r. o godz. 1330 na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa w sali 32 Katedry Gospodarki Wodnej i Klimatologii przy Placu Łódzki 2 w Kortowie.

Wykłady przedstawią naukowcy  z Rajarata University of Sri Lanka, Department of Agricultural Engineering and Soil Science:

1. Prof. Nadeeka Kumari   “ Tank Cascade System of Sri Lanka: A Globally Important Agricultural Heritage System “
  2. Prof. Janaka Gunarathna “ Water management in Sri Lanka - Challenges and Potentials”

Informacja o prelegentach:

• Prof. Nadeeka Kumari (PhD): Profesor nauk rolniczych.  Tematyka badawcza: Hydrologia
     klimatologia, zarządzanie jakością wody, zmiana klimatu, nawadnianie i gospodarka wodna
  • Prof. M.H.J.P. Gunarathna (PhD): Profesor nauk rolniczych.  Tematyka badawcza:modelowanie upraw i środowiska; nawadnianie i gospodarka wodna; zmiany klimatyczne

Wykłady odbędą się w języku  angielskim. Zachęcamy do aktywnego udziału.

Zapraszamy!