Wydział Rolnictwa i Leśnictwa będzie realizował studia podyplomowe w zakresie: Przetwórstwo rolno-spożywcze w gospodarstwie rolnym

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Studia Podyplomowe współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW)
w ramach poddziałania 2.3 „Wsparcie dla szkolenia doradców” w ramach działania „Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem rolnym i usługi z zakresu zastępstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020"

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa będzie realizował studia podyplomowe w zakresie:

Przetwórstwo rolno-spożywcze w gospodarstwie rolnym

Studia podyplomowe mają na celu kształcenie kadry doradczej w zakresie zagadnień związanych z prowadzeniem przetwórstwa rolno-spożywczego żywności w gospodarstwie rolnym, które pozwala zwiększyć konkurencyjność gospodarstw rolnych, poprzez ofertę produktów innych niż produkt masowy.

Studia podyplomowe są adresowane do osób zatrudnionych w publicznych podmiotach doradztwa rolniczego (ODR, CDR lub izbach rolniczych) oraz zatrudnionych w prywatnych firmach doradczych lub świadczących usługi doradcze w formie samozatrudnienia.

Studia skierowane są do:

• doradców rolniczych, zatrudnionych w publicznych podmiotach doradczych [wojewódzkich ośrodkach doradztwa rolniczego (ODR) i izbach rolniczych (IR)]– 33 osób, oraz
  • prywatnych podmiotów doradczych lub prowadzący działalność w zakresie doradztwa rolniczego w ramach samozatrudnienia – 7 osób, mających siedzibę na terenie makroregionu, składającego się z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Studia podyplomowe są realizowane w ramach zamówienia ARiMR w związku z wdrażanym poddziałaniem 2.3. „Wsparcie dla szkolenia doradców” w ramach działania „Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem i usługi z zakresu zastępstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zajęcia dla słuchaczy są bezpłatne, organizator zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu.

Rejestracja kandydatów na słuchaczy studiów podyplomowych odbywa się za pomocą Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) UWM w Olsztynie na stronie: https://irk.uwm.edu.pl/pl/offer/REK_24_25_SP/

Ważne:

• I termin rejestracji 30.07-19.08.2024

20.08.2024 – kwalifikacja na podstawie IRK oraz potwierdzenia o zatrudnieniu, świadczeniu usług w ramach prowadzonej działalności doradczej, informacja zwrotna

• II termin rejestracji 21.08-01.09.2024

02.09.2024 – kwalifikacja na podstawie IRK oraz potwierdzenia o zatrudnieniu, świadczeniu usług w ramach prowadzonej działalności doradczej, informacja zwrotna

• III termin rejestracji: 03.09-15.09.2024

16.09.2024 – kwalifikacja na podstawie IRK oraz potwierdzenia o zatrudnieniu, świadczeniu usług w ramach prowadzonej działalności doradczej, informacja zwrotna