Warsztaty w ramach Szkoły Partnerskiej

W dniu 16. marca 2017 roku odbyły się warsztaty w ramach Szkoły Partnerskiej na temat:

• Jak szczepić drzewa i krzewy owocowe? – prowadzący dr inż. Bogumił Markuszewski, dr hab. Anna Bieniek i dr hab. Jan Kopytowski, prof. UWM,
  • Surowce zielarskie w życiu codziennym człowieka- prowadzący dr hab. J. Majkowska-Gadomska.

Uczestnikami zajęć była 13 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, która została zapoznana z metodami rozmnażania roślin sadowniczych oraz możliwościami zastosowania roślin przyprawowych w życiu codziennym człowieka.

Uczniowie w ramach zajęć z rozmnażania drzew i krzewów owocowych wykonali szczepienie na przystawkę boczną oraz okulizację. W trakcie drugich warsztatów sporządzali aromatyczne oleje oraz ziołowe masła.