Rolnictwo i leśnictwo na UWM z awansem w międzynarodowym rankingu Breadcrumb

Za sprawą rolnictwa i leśnictwa Uniwersytet Warmińsko-Mazurski poprawił swoją pozycję w QS World Ranking by Subject.

W tegorocznym zestawieniu QS by Subject kortowskie rolnictwo i leśnictwo awansowało z przedziału 301-350 do przedziału 250-301. To spory sukces, biorąc pod uwagę, że w tej kategorii uwzględniono 422 najlepsze uczelnie.

Metodologia QS World University Ranking by Subject 2023 obejmuje takie kryteria, jak reputacja uczelni wśród kadry akademickiej i pracodawców, cytowania, indeks Hirscha, a także – w tym roku po raz pierwszy – indeks IRN (International Research Network). To wskaźnik, którym mierzy się trwałą międzynarodową współpracę badawczą instytucji. W QS World University Ranking by Subject 2023 uwzględniono prawie 1600 szkół wyższych.